Join Collectmet Experience
Bozar. On Top of That
‘Come, visit and experience our rooftop terrace rising above the city’
Deze zomer laat Bozar zoveel mogelijk mensen – Brusselaars, pendelaars, toeristen, thuisblijvers, expo- en muziekliefhebbers … – genieten van het uitzicht op de binnenstad en een verfrissend dakterras.
Tijdens de eerste en tweede week van ‘On Top of That’ wordt Cultureghem partner van Bozar.
Not on top of that: The State of FOOD AID
The state of FOOD AID is een uniek en creatief initiatief om mensen bewust te maken van voedselverspilling en toegang tot duurzaam kwaliteitsvoedsel. Tijdens de zomer van 2023 zullen artistieke instellingen en burgers hun krachten bundelen om deze problemen aan te pakken via participatieve of culinaire workshops, discussies en debatten, spelletjes en zelfs burgerparades in hartje Brussel. Honger op de agenda zetten van burgers, culturele instellingen en de politieke wereld is een dringende kwestie die The state of FOOD AID wil aanpakken. Het project eist het recht op toegang tot gezond voedsel voor iedereen.
Van het dak van het Paleis voor Schone Kunsten (BOZAR) tot de ingewanden van de stad en de Abattoir van Anderlecht, The state of FOOD AID overstijgt ruimtes en gemeenschappen en transformeert het afval van sommigen in schatten voor anderen, elke dag tussen 23 augustus en 3 september. BOZAR, Cultureghem en hun partners zullen het publiek opzwepen om eerlijke toegang tot gezond voedsel en respect voor het fundamentele recht op voedsel voor iedereen te promoten, met artistieke ‘Miniparades van de honger’, een fototentoonstelling, een spel van slangen en ladders over toegang tot voedsel en de recuperatie van onverkocht fruit en groenten van de slachthuismarkt om een ‘DREAM KITCHEN’ te creëren op het dak ervan.
Join Collectmet experience
Na 3 dagen actie en sensibilisering over voedselhulp op het dak van Bozar, vertrekken we voor een wandeling die ons naar Abattoir in Anderlecht zal brengen om het project Collectmet te ontdekken. Collectmet is strijden tegen voedselverspilling en voor het recht op voedsel voor iedereen. Elke zondag verzamelen zich een dertigtal vrijwilligers om gemiddeld 3 tot 4 ton onvekochte groenten en fruit op te halen. Kom met ons mee en ontdek deze atypische plek met andere ogen.
Programma:
– 12.30: Verzamelen op het dak van Bozar
– 12.45: Kennismaking met Collectmet
– 13.15: Hongerparade van Bozar naar Abattoir.
– 14u: Doe mee met Collectmet Experience
– 16u30: Terugkoppeling & einde
TICKETS
Georganiseerd door Cultureghem in samenwerking met BOZAR en Fédération des Services Sociaux